...מעולם לא נהניתי כמו בעריכת הספר הזה, שמחברו מתלבט בין הסוגות הספרותיות, ומגיע בסופו של דבר למסקנה שהספר הזה הוא מסע.

...המסע אל נפשו של אשר כנפו היה עבורי מסע תגליות. אמנם אנחנו ידידים ותיקים, ועם זאת, כאשר התלוויתי אליו במסעו זה, נזדמן לי להכיר לא אשר אחר, אלא דווקא "אשר יותר" משהכרתי.

...על ידי שימוש בסיפורים ממהלך חייו, אשר כנפו עוסק בדרכו המיוחדת בנושאים שבחברה הישראלית הנם טעוני סטריאוטיפים – סאגת עלייתם של יהודי מרוקו; עליית הנוער לסוגיה; התנועות המפלגתיות השונות – חילוניות ודתיות – שקוששו בקרב בני הנוער העולים על מנת לעשות לעצמן נפשות; התנועה הקיבוצית וחיי הקיבוץ; היחס הטעון בדעות קדומות של הממסד ובני הארץ כלפי יהודי מרוקו; וכן – היחס אל חובשי הכיפות.

הייחוד בספר זה הוא בכך, שכל הנושאים הללו באים לידי ביטוי כנובעים מאירועים יומיומיים שקרו בפועל בחיי המחבר, ולכן הם אינם מובאים כהטפה או כאידיאולוגיה. מצד אחר, העובדה שהמחבר נזהר מלהטיף, אין פירושה שכל אותם נושאים כבדים אינם נידונים באומץ ובנחרצות, אבל הם נטולים ציניות או להט משיחי. כאמור, אווירה של נועם ושל פיוס שוררת בספר ועם זאת, במקום שנדרשת ביקורת מצליפה כלפי אנשים, מוסדות ותופעות, היא מושמעת בישירות, אבל בלי תוקפנות ובלי צדקנות ולרוב בהומור וברוגע.

מתוך ההקדמה
יצחק גורמזאנו גורןאשר כנפו נולד ב 1935- במוגדור היא אצווירא שבמרוקו, למשפחת רבנים ידועה. התחנך בקיבוץ כפר דרום, היה מפקח במשרד החינוך ושימש כראש תחום חינוך חברתי במחוז הדרום. כתב שירים ומאמרים רבים שהתפרסמו בבמות שונות, וחיבר ספרים שזכו לתהודה רבה. פעילותו הציבורית היא ענפה: הוא מייסדו ועורכו של כתב העת "ברית – כתב העת הדו לשוני של יהודי מרוקו". היה יושב ראש עמותת "זיו המערב" שבישרה את האביב של המוסיקה האנדלוסית בישראל, היה יושב ראש התזמורת האנדלוסית הישראלית שזכתה בפרס ישראל תחת כהונתו.

להזמנה
אשר כנפו: 054-7339293